Hírek : Vidéki Színházak Találkozója Budapesten! |
Vidéki Színházak Találkozója Budapesten!
Forgács Kitty 2005.02.21. 17:51
Április 11-24 - ig rendezik meg a Vidéki Színházak Találkozóját Budapesten.
Április 11-24 ig rendezik meg a Vidéki Színházak Találkozóját Budapesten. A színházak három helyszínen mutathatják be az általuk delegált darabokat a budapesti közönségnek.A Nemzeti Színház, a Thália színház, és a Merlin Színház ad otthont ennek a nagyszabású esemény-sorozatnak.A Győri Nemzeti Színház vezetősége a Forgács Péter által rendezett Adáshiba c. Szakonyi Károly darabbal mutatkozik be a nemrég megnyílt Nemzeti Színház Stúdiószínpadán.Ez az Adáshiba hiba nélküli, így a budapesti közönség egy kellemes estét tudhat magáénak, ha ellátogat a Nemzeti Színházba április 18 - án este 19 órakor. A jegyeket már jövő héttől megvásárolhatják az érdeklődők a Nemzeti Színház szervezésén (Bajor Gizi park 1. Tel: 476-6868), és az Andrássy út 28. alatt található jegypénztárban (Tel:373-0963, 373-0964) is!Minden érdeklődőnek szeretettel ajánlom ezt a darabot. Nem fognak csalódni! :-)* (szerk)
Kapcsolódó cikk és szereposztás a Nemzeti Színház honlapjáról:
2005. április 18., vasárnap este 7 óra – Stúdiószínpad
Szakonyi Károly: Adáshiba vígjáték két részben A Győri Nemzeti Színház előadása
Bódog: Korcsmáros György Bódogné: Mézes Violetta Vanda: Dósa Zsuzsa Dönci: Sárközy József Saci: Szina Kinga Imrus: Mesterházy Gyula Emberfi: Vándor Attila Szűcs Úr: Koppány Zoltán
Díszlet- és jelmeztervező: Győri Gabi Rendezőasszisztens: Hegedűs Ildikó
Rendező: Forgács Péter
A Bódog család egész este a televíziós készülék előtt ül, de nem az igényes szellemi szórakozást keresik az adásban, hanem a zsongító, feledtető, a figyelmet minden igazi emberi kérdésről elterelő időtöltést. Sikerül is az egymás iránti közönynek és az emberiség dolgai iránti érdektelenségnek olyan fokára eljutniuk, hogy a néző szinte felsóhajt: ezt a világot talán csak a csoda menthetné már meg! A második rész azután csattanós cáfolat erre a csodaváró szemléletre. Az albérlő személyében ekkor maga Krisztus jelenik meg a színen, hogy rábeszéléssel és csodás jelekkel próbálja kizökkenteni Bódogékat közönyös tengésükből. De hiába gyógyítja meg a bénát, s hiába változtatja borrá a vizet: csodáira ügyet sem vetnek, legfőbb gondjuk az általa előidézett televíziós "adáshiba" megjavítása. A tehetetlennek bizonyult Krisztus zavartan elódalog, Imrus pedig, a legfiatalabb Bódog-fiú, az egyetlen, gondolkodó, elégedetlen, lázongó családtag kétségbeesésében megszökik. A Krisztus-motívum gondolatilag elmélyíti a kispolgári családi élet kritikai ábrázolását; nem arról van itt szó, hogy Bódogékat még az isteni csoda sem tudja megváltoztatni, hanem arról, hogy nincs olyan túlvilági hatalom és nincs olyan vallási eszme, amely ma aktívan, alakítóan tudna behatolni az emberek mindennapi életébe. Nem lehet felülről vagy kívülről várni a "megváltást", egyedül az ember képes átalakítani, megjavítani, magasabb fokra emelni az ember életét.
|